Panasonic Electronic Components ERJ-12SF1963U
ERJ-12SF1963U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF1963U
Brief Description
RES SMD 196K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF1963U.pdf
Availability of ERJ-12SF1963U
QUANTITY
ERJ-12SF1963U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF1963U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF1963U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)196k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF1963U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF1963U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF1963U Details Description
Related parts for ERJ-12SF1963U
IC DAC 12BIT QUAD CALIB 24-SOIC datasheet.pdf
STK600 ROUTING CARD AVR datasheet.pdf
CONV DC/DC 10W 36-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
RES 21 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 732 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 750K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 5VWM 9.3VC SMD datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 2 PORT datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 24V 10W datasheet.pdf
CONN 7/8" FML 4POS datasheet.pdf