Panasonic Electronic Components ERJ-12SF2262U
ERJ-12SF2262U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF2262U
Brief Description
RES SMD 22.6K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF2262U.pdf
Availability of ERJ-12SF2262U
QUANTITY
ERJ-12SF2262U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF2262U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF2262U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)22.6k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF2262U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF2262U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF2262U Details Description
Related parts for ERJ-12SF2262U
GROMMET EDGE SOLID NYLON NAT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .156 EXTEND datasheet.pdf
RES SMD 750 OHM 0.1% 6W D2PAK datasheet.pdf
MOSFET N-CH 200V 580A SP6 datasheet.pdf
RES SMD 1.91 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4:1 20TQFN datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 10V X7R 0201 datasheet.pdf
FIXED IND 36UH 205MA 1.93 OHM TH datasheet.pdf