Panasonic Electronic Components ERJ-12SF3481U
ERJ-12SF3481U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF3481U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 3.48K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF3481U.pdf
Availability of ERJ-12SF3481U
QUANTITY
ERJ-12SF3481U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF3481U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF3481U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.48k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF3481U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF3481U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF3481U Details Description
Related parts for ERJ-12SF3481U
IC BCD TO DECIMAL DECODER 16DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 64UF 250V QC TERM datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CONTROLLER SOT23-6 datasheet.pdf
CONN DUST COVER 20POS MTA-100 datasheet.pdf
SENSOR CAMERA CMOS 20CAMERACUBE datasheet.pdf
SENSOR PRESSURE 25KPA STD DIP datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 3A 40 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
DIODE ZENER 10V 5W T18 datasheet.pdf
CONN HDR 32POS 2MM SMD R/A datasheet.pdf
CABLE 5POS datasheet.pdf