Panasonic Electronic Components ERJ-12SF4423U
ERJ-12SF4423U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF4423U
Brief Description
RES SMD 442K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF4423U.pdf
Availability of ERJ-12SF4423U
QUANTITY
ERJ-12SF4423U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF4423U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF4423U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF4423U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF4423U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF4423U Details Description
Related parts for ERJ-12SF4423U
CAP FILM 0.47UF 5% 250VDC RADIAL datasheet.pdf
TERM BLK VERT 5.08MM SPRING GRN datasheet.pdf
TRANSISTOR RF 3W 12V POWER FET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC AFE 12BIT 36MHZ 100BGA datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 17POS 30DEG 5MM datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.1A 32V datasheet.pdf
FILTER SAW RF 915 MHZ SM3030-6 datasheet.pdf
RES 140 OHM 1W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf