Panasonic Electronic Components ERJ-12SF45R3U
ERJ-12SF45R3U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF45R3U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 45.3 OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF45R3U.pdf
Availability of ERJ-12SF45R3U
QUANTITY
ERJ-12SF45R3U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF45R3U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF45R3U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF45R3U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF45R3U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF45R3U Details Description
Related parts for ERJ-12SF45R3U
CONN HSG RCPT 37POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
VARISTOR 90V 2.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 100W datasheet.pdf
CAP FILM 1.5UF 10% 400VDC RADIAL datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR ROCKER datasheet.pdf
CONN HEADER 34POS T/H R/A datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3700K 2SMD datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1024KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
FUSE BUSS ONE TIME datasheet.pdf
470UF 35V 11X38 85C AXI datasheet.pdf