Panasonic Electronic Components ERJ-12SF5902U
ERJ-12SF5902U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12SF5902U
Brief Description
RES SMD 59K OHM 1% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12SF5902U.pdf
Availability of ERJ-12SF5902U
QUANTITY
ERJ-12SF5902U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12SF5902U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12SF5902U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)59k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12SF5902U
Related LinksERJ-12, ERJ-12SF5902U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12SF5902U Details Description
Related parts for ERJ-12SF5902U
IC REG LDO 4V 0.18A SOT23-5 datasheet.pdf
IC M-LVDS RECEIVER SINGLE 8SON datasheet.pdf
IC FIFO SS 32768X18 15NS 64-TQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 79POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN M12 5POS R/A SOCKET datasheet.pdf
RES 16.5K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 25 Position 0.200" (5.08mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
MPAC 5R ST PF HDR datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 31C P 30" YEL datasheet.pdf