Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ134U
ERJ-12ZYJ134U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ134U
Brief Description
RES SMD 130K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ134U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ134U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ134U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ134U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ134U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ134U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ134U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ134U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ134U
SWITCH PUSH DPST 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .156 WW datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
CAP CER 160PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 15-20 AWG 0.312" (7.92mm) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
RES 23.7K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN CARDEDGE HSG DUAL 24POS datasheet.pdf