Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ1R6U
ERJ-12ZYJ1R6U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ1R6U
Brief Description
RES SMD 1.6 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ1R6U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ1R6U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ1R6U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ1R6U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ1R6U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.6
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ1R6U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ1R6U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ1R6U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ1R6U
CAP CER 270PF 2KV X7R 1808 datasheet.pdf
SOCKET MICRO .8MM 50POS SMD datasheet.pdf
CAP CER 22PF 16V C0G 01005 datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 22POS 5.08MM datasheet.pdf
CABLE 14POS .100 JUMPER 2 INCH datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 274MA 210 MOHM datasheet.pdf
381 TB SOCKET 2-ROWS VER datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf