Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ224U
ERJ-12ZYJ224U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ224U
Brief Description
RES SMD 220K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ224U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ224U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ224U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ224U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ224U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ224U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ224U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ224U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ224U
CAP FILM 1.1UF 3% 630VDC RADIAL datasheet.pdf
CONN FFC FPC TOP 16POS 1MM R/A datasheet.pdf
RELAY GENERAL PURPOSE DPDT 1A 3V datasheet.pdf
IC RECEIVER/DRVR DIFF ECL 8-DFN datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS SNGL .100 STR datasheet.pdf
CONN HEADER 24POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 20ppm 16pF 50 Ohm 0°C - 50°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES NETWORK 2 RES 10K OHM 1610 datasheet.pdf
OSC VCTCXO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
HDM 5SMPR110F K datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V SOT23 datasheet.pdf