Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ2R0U
ERJ-12ZYJ2R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ2R0U
Brief Description
RES SMD 2 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ2R0U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ2R0U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ2R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ2R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ2R0U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)2
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-100/ +600ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ2R0U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ2R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ2R0U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ2R0U
CIR BRKR THRMMAG 6A 480VAC 65VDC datasheet.pdf
SSD 56GB 2.5" SATA datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 4V 10% 2924 datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOX ALUMINUM GRAY 10"L X 7.1"W datasheet.pdf
MOTOR SERVO AC ABS OS 2KW 200V datasheet.pdf
CAP TANT 0.22UF 35V 10% 1507 datasheet.pdf
VERT GANGED RF 8 POS SHORT TAILS datasheet.pdf
RES 1.24M OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
SOLID HANDI-CARD, TYHC#5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100" datasheet.pdf
FIXED IND 1.5UH 2.7A 95 MOHM SMD datasheet.pdf