Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ561U
ERJ-12ZYJ561U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ561U
Brief Description
RES SMD 560 OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ561U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ561U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ561U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ561U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ561U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ561U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ561U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ561U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ561U
DIODE GEN PURP 100V 1A DO204AL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 3.75KV TRIAC 4MFP datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1206 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 85A TO-220 datasheet.pdf
RES SMD 374K OHM 1% 1.5W 2512 datasheet.pdf
RELAY CONTACTOR 4PST 40A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 500UH 4A 80 MOHM TH datasheet.pdf
1.25MM JMPR 203 LGT TYPE A 7POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T766 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT datasheet.pdf
RES 102K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf