Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ562U
ERJ-12ZYJ562U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ562U
Brief Description
RES SMD 5.6K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ562U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ562U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ562U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ562U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ562U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.6k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ562U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ562U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ562U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ562U
RES ARRAY 5 RES 2.2K OHM 6SIP datasheet.pdf
OPTOISO 5.3KV TRANS W/BASE 6SMD datasheet.pdf
CONN HEADER 140POS .8MM DUAL SMD datasheet.pdf
FIXED IND 27NH 450MA 200 MOHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W datasheet.pdf
RES 560 OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
RES 370K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
HEAVY DUTY POWER CORD 8' datasheet.pdf
508 TB SPR PLU UP/SIDE datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf