Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ753U
ERJ-12ZYJ753U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ753U
Brief Description
RES SMD 75K OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ753U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ753U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ753U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ753U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ753U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ753U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ753U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ753U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ753U
IC JK TYPE POS TRG DUAL 16SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 13 OHM 0606 datasheet.pdf
CABLE UMC PLUG-PLUG 1.32 50MM datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 200V Z5U AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 49.5W datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 25V 50W DO5 datasheet.pdf
SBP100143WE2.5-T200 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 64QFN datasheet.pdf
3 ROW BOX PIN 195 POS R/A datasheet.pdf