Panasonic Electronic Components ERJ-12ZYJ825U
ERJ-12ZYJ825U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-12ZYJ825U
Brief Description
RES SMD 8.2M OHM 5% 3/4W 2010
Datasheet Download
ERJ-12ZYJ825U.pdf
Availability of ERJ-12ZYJ825U
QUANTITY
ERJ-12ZYJ825U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-12ZYJ825U
Internal Part NumberEIS-ERJ-12ZYJ825U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)8.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.75W, 3/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case2010 (5025 Metric)
Supplier Device Package2010
Size / Dimension0.197" L x 0.098" W (5.00mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-12ZYJ825U
Related LinksERJ-12, ERJ-12ZYJ825U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-12ZYJ825U Details Description
Related parts for ERJ-12ZYJ825U
FIXED IND 820NH 400MA 1.61 OHM datasheet.pdf
PTC RESETTABLE 16V 1.85A RADIAL datasheet.pdf
LED GOLDEN DRAGON NEU WHITE 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 12MH 32MA 46 OHM TH datasheet.pdf
CAP FILM 0.18UF 10% 250VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 12.4K OHM 1% 1/32W 01005 datasheet.pdf
SUB-MIN SKT/CARRIER datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
500 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V H2PAK-2 datasheet.pdf