Panasonic Electronic Components ERJ-14BQFR47U
ERJ-14BQFR47U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14BQFR47U
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 0.47 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14BQFR47U.pdf
Availability of ERJ-14BQFR47U
QUANTITY
ERJ-14BQFR47U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14BQFR47U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14BQFR47U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.47
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14BQFR47U
Related LinksERJ-14, ERJ-14BQFR47U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14BQFR47U Details Description
Related parts for ERJ-14BQFR47U
FOAM HIGH DENSITY 3/8" 24X36 datasheet.pdf
CAP CER 6800PF 500V Z5U RADIAL datasheet.pdf
OSC MEMS 44.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 576 OHM 1.5W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP 47MF -20% +80% 5.5V T/H datasheet.pdf
I-TRAC 7 X10 CUSTOM BP ASSY datasheet.pdf
RES 2.5K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 5.83K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
LIGHT PIPE PANEL MOUNT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
RES 392 OHM 0.4W 0.5% AXIAL datasheet.pdf