Panasonic Electronic Components ERJ-14BSFR12U
ERJ-14BSFR12U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14BSFR12U
Brief Description
RES SMD 0.12 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14BSFR12U.pdf
Availability of ERJ-14BSFR12U
QUANTITY
ERJ-14BSFR12U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14BSFR12U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14BSFR12U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)0.12
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14BSFR12U
Related LinksERJ-14, ERJ-14BSFR12U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14BSFR12U Details Description
Related parts for ERJ-14BSFR12U
SWITCH ROLLER SPDT 10A .187QC datasheet.pdf
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 6-32 datasheet.pdf
CAP CER 91PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
IC FREQ MOD 4X EMI REDUCT 6TSOP datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf