Panasonic Electronic Components ERJ-14NF1150U
ERJ-14NF1150U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF1150U
Brief Description
RES SMD 115 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF1150U.pdf
Availability of ERJ-14NF1150U
QUANTITY
ERJ-14NF1150U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF1150U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF1150U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF1150U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF1150U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF1150U Details Description
Related parts for ERJ-14NF1150U
RES ARRAY 4 RES 2.7K OHM 2008 datasheet.pdf