Panasonic Electronic Components ERJ-14NF1302U
ERJ-14NF1302U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF1302U
Brief Description
RES SMD 13K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF1302U.pdf
Availability of ERJ-14NF1302U
QUANTITY
ERJ-14NF1302U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF1302U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF1302U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)13k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF1302U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF1302U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF1302U Details Description
Related parts for ERJ-14NF1302U
LED RED CLEAR 5MM ROUND T/H datasheet.pdf
IC OPAMP CFA 60MHZ 16SO datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 400W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 15POS PIN datasheet.pdf
GROMMET 0.315" ELASTOMER BLACK datasheet.pdf
IC FLASH 32MBIT 90NS 64FBGA datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 0.1% 3/8W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf