Panasonic Electronic Components ERJ-14NF1650U
ERJ-14NF1650U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF1650U
Brief Description
RES SMD 165 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF1650U.pdf
Availability of ERJ-14NF1650U
QUANTITY
ERJ-14NF1650U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF1650U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF1650U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)165
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF1650U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF1650U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF1650U Details Description
Related parts for ERJ-14NF1650U
EDGECARD 182POS .050 SMD W/POSTS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP THIN FILM 0.6PF 100V 0603 datasheet.pdf
RES 7.5 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 715K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
QSFP PATCH CABLE 7M 28 AWG datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 178 TYPE D 37POS datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf
OSC XO 100.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf