Panasonic Electronic Components ERJ-14NF1803U
ERJ-14NF1803U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF1803U
Brief Description
RES SMD 180K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF1803U.pdf
Availability of ERJ-14NF1803U
QUANTITY
ERJ-14NF1803U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF1803U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF1803U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF1803U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF1803U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF1803U Details Description
Related parts for ERJ-14NF1803U
RES SMD 26.1 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 2KV X7R 2225 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
V7 MINI BASIC SW SINGLE POLE datasheet.pdf
RES 12.7K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
VS-M12FSBP-OE-94C-LI/2 0 datasheet.pdf
CAP TANT POLY 25UF 100V AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 39NF 5% 2000VDC RAD datasheet.pdf