Panasonic Electronic Components ERJ-14NF1873U
ERJ-14NF1873U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF1873U
Brief Description
RES SMD 187K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF1873U.pdf
Availability of ERJ-14NF1873U
QUANTITY
ERJ-14NF1873U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF1873U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF1873U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)187k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF1873U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF1873U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF1873U Details Description
Related parts for ERJ-14NF1873U
IC DRVR HALF BRDG 100V 8EP-SOIC datasheet.pdf
SWITCH SLOTTD OPTICAL PHOTOLOGIC datasheet.pdf
BOARD REF FOR ADC10D1000RB datasheet.pdf
IC ENCORE XP MCU FLSH 24K 20SSOP datasheet.pdf
RES 22 OHM 2% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CHOKE COMMON MODE 36UH SMD datasheet.pdf
DIODE ZENER datasheet.pdf
CRYSTAL 19.660800MHZ SMD datasheet.pdf
SOLID STATE RELAY 240 V datasheet.pdf