Panasonic Electronic Components ERJ-14NF2000U
ERJ-14NF2000U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF2000U
Brief Description
RES SMD 200 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF2000U.pdf
Availability of ERJ-14NF2000U
QUANTITY
ERJ-14NF2000U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF2000U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF2000U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)200
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF2000U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF2000U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF2000U Details Description
Related parts for ERJ-14NF2000U
CAP ALUM 680UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
CAP CER 8100PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
OSC VCXO 20.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.47UF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 8POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
XCEDE 3W LEFT 4PVH 8COL datasheet.pdf