Panasonic Electronic Components ERJ-14NF2203U
ERJ-14NF2203U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF2203U
Brief Description
RES SMD 220K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF2203U.pdf
Availability of ERJ-14NF2203U
QUANTITY
ERJ-14NF2203U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF2203U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF2203U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)220k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF2203U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF2203U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF2203U Details Description
Related parts for ERJ-14NF2203U
MARKER PLASTIC CABLE WITH TIE datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 6.8K OHM 16SOIC datasheet.pdf
RES SMD 634 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 240MHZ RRO 14TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 18JDIP datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MODULE EVAL FOR UCD31380L64-031 datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE CRIMP 1POS datasheet.pdf