Panasonic Electronic Components ERJ-14NF24R0U
ERJ-14NF24R0U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF24R0U
Brief Description
RES SMD 24 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF24R0U.pdf
Availability of ERJ-14NF24R0U
QUANTITY
ERJ-14NF24R0U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF24R0U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF24R0U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF24R0U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF24R0U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF24R0U Details Description
Related parts for ERJ-14NF24R0U
Connector Receptacle 70 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.15A 8VSSOP datasheet.pdf
LED BASED T3 1/4 RED 6-36V NON datasheet.pdf
RES 81.6 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1/2W 0.5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 8.2UH 135MA 5 OHM SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 28POS .156" datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 30POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP CER 18PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf