Panasonic Electronic Components ERJ-14NF24R3U
ERJ-14NF24R3U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF24R3U
Brief Description
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF24R3U.pdf
Availability of ERJ-14NF24R3U
QUANTITY
ERJ-14NF24R3U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF24R3U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF24R3U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF24R3U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF24R3U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF24R3U Details Description
Related parts for ERJ-14NF24R3U
IDC CABLE - MSC10K/MC10F/MCG10K datasheet.pdf
DIODE ZENER 39V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES SMD 866 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 2A 4.5V datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM 53.9VC AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
RES 82.5K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
IC FPGA 67 I/O 100TQFP datasheet.pdf
RES SMD 3.9 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1000V 22 AWG GRY datasheet.pdf
CAP CER 0.70PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf