Panasonic Electronic Components ERJ-14NF3480U
ERJ-14NF3480U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF3480U
Brief Description
RES SMD 348 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF3480U.pdf
Availability of ERJ-14NF3480U
QUANTITY
ERJ-14NF3480U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF3480U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF3480U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF3480U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF3480U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF3480U Details Description
Related parts for ERJ-14NF3480U
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 2.5MHZ RRO 6TDFN datasheet.pdf
FUSE GLASS 6.5A 250VAC AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14TSSOP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 18AWG WHITE 500' datasheet.pdf
CRYSTAL 38.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf