Panasonic Electronic Components ERJ-14NF3830U
ERJ-14NF3830U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF3830U
Brief Description
RES SMD 383 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF3830U.pdf
Availability of ERJ-14NF3830U
QUANTITY
ERJ-14NF3830U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF3830U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF3830U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)383
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF3830U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF3830U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF3830U Details Description
Related parts for ERJ-14NF3830U
DIODE ARRAY SCHOTTKY 120V I2PAK datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC ADC 14BIT 125MSPS DUAL 40QFN datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 150A 1000VAC datasheet.pdf
RES 47.5K OHM 1/20W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 61POS SKT datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
OSC PROG 3.3V CMOS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB datasheet.pdf
HEAT SHRINK datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 11POS PIN datasheet.pdf