Panasonic Electronic Components ERJ-14NF3832U
ERJ-14NF3832U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF3832U
Brief Description
RES SMD 38.3K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF3832U.pdf
Availability of ERJ-14NF3832U
QUANTITY
ERJ-14NF3832U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF3832U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF3832U
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)38.3k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF3832U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF3832U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF3832U Details Description
Related parts for ERJ-14NF3832U
VOLT DETECT IC N-CH OD 2.4V TO92 datasheet.pdf
IC REG LDO 0.8V 0.8A TO220-5 datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 2KV X7R 1812 datasheet.pdf
FILTER HI PERFORM IEC INLET 15A datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 24-QFN datasheet.pdf
MNTG PAD NYL datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 590MA 1.03 OHM datasheet.pdf
THERMOSTAT 90 DEG NO TO-220 datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf