Panasonic Electronic Components ERJ-14NF6190U
ERJ-14NF6190U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF6190U
Brief Description
RES SMD 619 OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF6190U.pdf
Availability of ERJ-14NF6190U
QUANTITY
ERJ-14NF6190U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF6190U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF6190U
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)619
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF6190U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF6190U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF6190U Details Description
Related parts for ERJ-14NF6190U
Connector Header 120 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
RES SMD 240K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 24 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES CHAS MNT 180 OHM 5% 100W datasheet.pdf
FUSE AUTOMOTIVE 15A 58VDC BLADE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 50W datasheet.pdf
CAP TANT 2.7UF 5% 100V AXIAL datasheet.pdf
10+10 WAY F CRIMP S/BORE W/HEX datasheet.pdf
LED DURIS S5 NEU WHT 4000K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
TV 61C 61#20 SKT PLUG datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 100POS PIN datasheet.pdf