Panasonic Electronic Components ERJ-14NF9093U
ERJ-14NF9093U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14NF9093U
Brief Description
RES SMD 909K OHM 1% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14NF9093U.pdf
Availability of ERJ-14NF9093U
QUANTITY
ERJ-14NF9093U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14NF9093U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14NF9093U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)909k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14NF9093U
Related LinksERJ-14, ERJ-14NF9093U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14NF9093U Details Description
Related parts for ERJ-14NF9093U
TRIMMER 1K OHM 0.3W TH datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 768B OTP 18SOIC datasheet.pdf
IC MPU I186 20MHZ 100MQFP datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 6POS 3.81MM datasheet.pdf
CONN HEADER 14POS .100" SGL GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
TRANS NPN 230V 15A TO-264 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf
RES 6.65K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf