Panasonic Electronic Components ERJ-14RQJ3R3U
ERJ-14RQJ3R3U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14RQJ3R3U
Brief Description
RES SMD 3.3 OHM 5% 1/4W 1210
Datasheet Download
ERJ-14RQJ3R3U.pdf
Availability of ERJ-14RQJ3R3U
QUANTITY
ERJ-14RQJ3R3U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14RQJ3R3U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14RQJ3R3U
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Resistor Products
LED Lighting Components
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)3.3
Tolerance±5%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14RQJ3R3U
Related LinksERJ-14, ERJ-14RQJ3R3U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14RQJ3R3U Details Description
Related parts for ERJ-14RQJ3R3U
CONN HEADER 2POS .156 R/A GOLD datasheet.pdf
2 X 5 INSULATOR datasheet.pdf
THERMOSENSOR INFRARED datasheet.pdf
RES 75K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
2146 SILVER 100 FT datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
IC FPGA 696 I/O 1517FBGA datasheet.pdf
RF COAX CABLE 18GHZ 50 OHM 48"" datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 1.5PF 100V NP0 0805 datasheet.pdf