Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ122U
ERJ-14YJ122U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ122U
Brief Description
RES SMD 1.2K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ122U.pdf
Availability of ERJ-14YJ122U
QUANTITY
ERJ-14YJ122U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ122U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ122U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ122U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ122U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ122U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ122U
ROUND STANDOFF 2-56 BRASS 1/4" datasheet.pdf
CARDEDGE LO PRO 30POS .156 GRN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMB datasheet.pdf
FIXED IND 6MH 230MA 14 OHM SMD datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
508 TB PLG SKT RA TMT datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 1/2W 0805 datasheet.pdf