Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ134U
ERJ-14YJ134U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ134U
Brief Description
RES SMD 130K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ134U.pdf
Availability of ERJ-14YJ134U
QUANTITY
ERJ-14YJ134U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ134U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ134U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)130k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ134U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ134U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ134U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ134U
CAP ALUM 470UF 20% 16V SMD datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 40V SOT323 datasheet.pdf
MODULE 802.15.4 63MW CHIP ANT datasheet.pdf
GDT 150V 15% 5KA SURFACE MOUNT datasheet.pdf
CAP THIN FILM 27PF 50V 0805 datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL datasheet.pdf
FIXED IND 22NH 150MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf
RES 49.9K OHM 1% 1/2W AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP/PROC 24V PANEL MT datasheet.pdf