Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ270U
ERJ-14YJ270U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ270U
Brief Description
RES SMD 27 OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ270U.pdf
Availability of ERJ-14YJ270U
QUANTITY
ERJ-14YJ270U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ270U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ270U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ270U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ270U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ270U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ270U
CONN RCPT 1.25MM 12POS CBL MNT datasheet.pdf
TRANS NPN 30V 1A SOT-23 datasheet.pdf
SENSOR 50PSIS 1/4 NPT 4-20 MA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 600V 11A TO-220 datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
SWITCH COVER datasheet.pdf
DIODE ZENER 51V 50W DO5 datasheet.pdf
IC SRAM 256K X 8 3.3V 44-TSOP datasheet.pdf