Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ273U
ERJ-14YJ273U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ273U
Brief Description
RES SMD 27K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ273U.pdf
Availability of ERJ-14YJ273U
QUANTITY
ERJ-14YJ273U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ273U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ273U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)27k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ273U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ273U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ273U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ273U
CONN EDGECARD 60POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CONN MAGJACK 1PORT 100 BASE-T datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 390UH 92MA 8.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
HEX STANDOFF M4 NYLON 22MM datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU LP SC70-5 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT datasheet.pdf
FIXED IND 4.7UH 1.77A 120 MOHM datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 1W DO214AC datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.6V 1.25W DO214AC datasheet.pdf