Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ303U
ERJ-14YJ303U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ303U
Brief Description
RES SMD 30K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ303U.pdf
Availability of ERJ-14YJ303U
QUANTITY
ERJ-14YJ303U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ303U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ303U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)30k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ303U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ303U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ303U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ303U
RES 56 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 22UF 6.3V X5R RADIAL datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 24V datasheet.pdf
FIXED IND 39MH 150MA 29.7 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 15PF 150V 0605 datasheet.pdf
IC INVERTER GATE TRPL XSON8U datasheet.pdf
BLADE TIP 15.75MM datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X22.86MM T412 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf
500UF 75V 26X68 105C AXI datasheet.pdf