Panasonic Electronic Components ERJ-14YJ512U
ERJ-14YJ512U picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-14YJ512U
Brief Description
RES SMD 5.1K OHM 5% 1/2W 1210
Datasheet Download
ERJ-14YJ512U.pdf
Availability of ERJ-14YJ512U
QUANTITY
ERJ-14YJ512U Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-14YJ512U
Internal Part NumberEIS-ERJ-14YJ512U
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.1k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.5W, 1/2W
CompositionThick Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1210 (3225 Metric)
Supplier Device Package1210
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.028" (0.70mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-14YJ512U
Related LinksERJ-14, ERJ-14YJ512U Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-14YJ512U Details Description
Related parts for ERJ-14YJ512U
RES SMD 11.5K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MCU 32BIT ROMLESS 208TFBGA datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU 5V 8-UMAX datasheet.pdf
625 DIP HDR SCRW MACH CONTACT datasheet.pdf
IC OSC VCXO 161.1328MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CONN HDR 44POS DUAL TH datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
DIODE ZENER 30V 300MW SOT23-3 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf