Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF1133C
ERJ-1GEF1133C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF1133C
Brief Description
RES SMD 113K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF1133C.pdf
Availability of ERJ-1GEF1133C
QUANTITY
ERJ-1GEF1133C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF1133C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF1133C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)113k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF1133C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF1133C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF1133C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF1133C
SCR DBL 2SCR 1000V 40A ADD-A-PAK datasheet.pdf
IC OSC TIMER DUAL 2.7MHZ 14-DIP datasheet.pdf
TVS DIODE 7VWM 12VC DO204AC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 16 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
RES SMD 49.9 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RELAY GEN PURP datasheet.pdf
SYSTEM datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 0.005A 5V datasheet.pdf
IMAGE SENSOR CCD 15.7MP 71CPGA datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS STRGHT datasheet.pdf