Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF24R3C
ERJ-1GEF24R3C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF24R3C
Brief Description
RES SMD 24.3 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF24R3C.pdf
Availability of ERJ-1GEF24R3C
QUANTITY
ERJ-1GEF24R3C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF24R3C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF24R3C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)24.3
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF24R3C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF24R3C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF24R3C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF24R3C
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 20LSSOP datasheet.pdf
RES SMD 6.8 OHM 1% 1/2W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 12 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
IC DGTL POT 4CH 10K 20TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
47.75MM X 35.56MM 1=25/PK datasheet.pdf
RES SMD 20KOHM 0.02% 0.6W J LEAD datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 20% 15V 2915 datasheet.pdf