Bourns Inc. TBU-PK075-100-WH
TBU-PK075-100-WH picture photo
Mfg. Part Number
TBU-PK075-100-WH
Brief Description
DUAL 80OHM BI-DIRECTIONAL TBU
Datasheet Download
TBU-PK075-100-WH.pdf
Availability of TBU-PK075-100-WH
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
TBU-PK075-100-WH Order Process
Ship out your order
Specifications of TBU-PK075-100-WH
Internal Part NumberEIS-TBU-PK075-100-WH
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Working400V
Voltage - Clamping750V
TechnologyMixed Technology
Power (Watts)-
Number of Circuits2
ApplicationsSLIC
Package / Case8-WDFN
Supplier Device Package8-DFN (3x3)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBU-PK075-100-WH
Related LinksTBU-PK07, TBU-PK075-100-WH Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TBU-PK075-100-WH Details Description
Related parts for TBU-PK075-100-WH
IC POWER FACTOR CONTROLLER 8SOIC datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 32.86MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 38TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 200W datasheet.pdf
RES 2.94K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 61 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X10MM L-TAB T412 datasheet.pdf
4P UMNL PIN HDR POL VO, AU, LF datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 13POS SKT datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR XG LC SC YEL datasheet.pdf