Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF4022C
ERJ-1GEF4022C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF4022C
Brief Description
RES SMD 40.2K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF4022C.pdf
Availability of ERJ-1GEF4022C
QUANTITY
ERJ-1GEF4022C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF4022C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF4022C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)40.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF4022C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF4022C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF4022C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF4022C
INDICATOR RECT 24V ORNG PNL MNT datasheet.pdf
IC DAC 12BIT DSP/SRL 24TSSOP datasheet.pdf
TXRX RS-232 250KBPS 1X1 16TQFN datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 22-36V 2.8A datasheet.pdf
CAP TANT 3.3UF 20V 20% 1410 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
RES 3K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
FERRITE CHIP 15OHM 1600MA 1210 datasheet.pdf