Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF46R4C
ERJ-1GEF46R4C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF46R4C
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 46.4 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF46R4C.pdf
Availability of ERJ-1GEF46R4C
QUANTITY
ERJ-1GEF46R4C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF46R4C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF46R4C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package15,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesERJ
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)46.4
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF46R4C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF46R4C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF46R4C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF46R4C
DSUB CABL-AMM15G/ AE15M / AMM15G datasheet.pdf
RES SMD 412 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 17 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES 19.1 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 348 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 237 OHM 1% 5W datasheet.pdf
LED WHITE DIFFUSED 2PLCC SMD datasheet.pdf
PDU 3-PHASE SWITCHED 208V 12.6KW datasheet.pdf