Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF4871C
ERJ-1GEF4871C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF4871C
Brief Description
RES SMD 4.87K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF4871C.pdf
Availability of ERJ-1GEF4871C
QUANTITY
ERJ-1GEF4871C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF4871C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF4871C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)4.87k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF4871C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF4871C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF4871C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF4871C
CONN CABLE CLAMP PLASTIC PG 16 datasheet.pdf
CAP FILM 0.047UF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf
RES SMD 107K OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS 22AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN +/-15VO datasheet.pdf
IC REG LDO 2.5V 0.2A SOT23-5 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
A22TK-2LL-21-K03 datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T766 datasheet.pdf
CAP CER 0.15UF 35V X7R 0402 datasheet.pdf