Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF68R1C
ERJ-1GEF68R1C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF68R1C
Brief Description
RES SMD 68.1 OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF68R1C.pdf
Availability of ERJ-1GEF68R1C
QUANTITY
ERJ-1GEF68R1C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF68R1C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF68R1C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)68.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF68R1C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF68R1C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF68R1C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF68R1C
IC REG LDO -18V 0.1A SOT89-3 datasheet.pdf
CBL RIBN 40COND 0.050 GRAY 300' datasheet.pdf
RES SMD 11.3K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC TOUCH SCREEN 12BIT SER 48BGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CAP TANT 1000UF 4V 10% 2924 datasheet.pdf
RES 205K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 5POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 100MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
SERVO MOTOR datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 3.18MM datasheet.pdf