Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF7151C
ERJ-1GEF7151C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF7151C
Brief Description
RES SMD 7.15K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF7151C.pdf
Availability of ERJ-1GEF7151C
QUANTITY
ERJ-1GEF7151C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF7151C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF7151C
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)7.15k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF7151C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF7151C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF7151C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF7151C
IC REG LDO ADJ 5A TO220-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC 8BIT PIPELINE REG 24-DIP datasheet.pdf
RES MO 1W 5.1K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 36-75VIN 15VOUT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 50ppm 20pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 5.6K OHM 8SIP datasheet.pdf