Panasonic Electronic Components ERJ-1GEF9533C
ERJ-1GEF9533C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEF9533C
Brief Description
RES SMD 953K OHM 1% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEF9533C.pdf
Availability of ERJ-1GEF9533C
QUANTITY
ERJ-1GEF9533C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEF9533C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEF9533C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)953k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEF9533C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEF9533C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEF9533C Details Description
Related parts for ERJ-1GEF9533C
IC 1DRVR/1RCVR RS232 3V 16-SSOP datasheet.pdf
CONN HEADER TYP-B 125POS VERT AU datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 33.3VWM DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 622.08MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM R-TAB datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS INLINE PIN datasheet.pdf
OSC XO 24.000MHZ HCMOS SMD datasheet.pdf