Panasonic Electronic Components ERJ-1GEJ125C
ERJ-1GEJ125C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEJ125C
Brief Description
RES SMD 1.2M OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEJ125C.pdf
Availability of ERJ-1GEJ125C
QUANTITY
ERJ-1GEJ125C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEJ125C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEJ125C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.2M
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient-400/ +150ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEJ125C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEJ125C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEJ125C Details Description
Related parts for ERJ-1GEJ125C
DIODE GEN PURP 1KV 1A DO41 datasheet.pdf
CONN ADAPTER PLUG/PLUG 20POS 2MM datasheet.pdf
RES SMD 100K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 4V 10% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 16POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR NXP LPC11C14 datasheet.pdf
RES SMD 21.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC ADAPTIVE CBL EQUALIZER 16-LLP datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 9A datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf