Panasonic Electronic Components ERJ-1GEJ184C
ERJ-1GEJ184C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEJ184C
Brief Description
RES SMD 180K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEJ184C.pdf
Availability of ERJ-1GEJ184C
QUANTITY
ERJ-1GEJ184C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEJ184C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEJ184C
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)180k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEJ184C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEJ184C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEJ184C Details Description
Related parts for ERJ-1GEJ184C
TOOL INSERTION PLIER METAL PT datasheet.pdf
IC REG BUCK BOOST INV ADJ 8SOIC datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 50MA 250VAC RAD datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 5.0MM 6POS PCB datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CONN HEADER 52POS DUAL .100" R/A datasheet.pdf