Panasonic Electronic Components EXB-V4V272JV
EXB-V4V272JV picture photo
Mfg. Part Number
EXB-V4V272JV
Brief Description
RES ARRAY 2 RES 2.7K OHM 0606
Datasheet Download
EXB-V4V272JV.pdf
Availability of EXB-V4V272JV
QUANTITY
EXB-V4V272JV Order Process
Ship out your order
Specifications of EXB-V4V272JV
Internal Part NumberEIS-EXB-V4V272JV
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Circuit TypeIsolated
Resistance (Ohms)2.7k
Tolerance±5%
Number of Resistors2
Number of Pins4
Power Per Element62.5mW
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package0606
Size / Dimension0.063" L x 0.063" W (1.60mm x 1.60mm)
Height0.028" (0.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)EXB-V4V272JV
Related LinksEXB-V4, EXB-V4V272JV Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
EXB-V4V272JV Details Description
Related parts for EXB-V4V272JV
DIODE GEN PURP 1KV 5A SMC datasheet.pdf
IC SDRAM 128MBIT 125MHZ 54TSOP datasheet.pdf
IC CTRLR SYS REF/EEPROM 48LQFP datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 350MA 1.1 OHM TH datasheet.pdf
EVAL BOARD FOR NCP1230G datasheet.pdf
LED CBI 3MM 4X1 YLW,GRN,RED,X datasheet.pdf
BOARD EVALUATION NCP580 datasheet.pdf
AT-5765 CRIMP TOOL HEAD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 240W datasheet.pdf