Panasonic Electronic Components ERJ-1GEJ914C
ERJ-1GEJ914C picture photo
Mfg. Part Number
ERJ-1GEJ914C
Brief Description
RES SMD 910K OHM 5% 1/20W 0201
Datasheet Download
ERJ-1GEJ914C.pdf
Availability of ERJ-1GEJ914C
QUANTITY
ERJ-1GEJ914C Order Process
Ship out your order
Specifications of ERJ-1GEJ914C
Internal Part NumberEIS-ERJ-1GEJ914C
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)910k
Tolerance±5%
Power (Watts)0.05W, 1/20W
CompositionThick Film
Features-
Temperature Coefficient±200ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0201 (0603 Metric)
Supplier Device Package0201
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height0.010" (0.26mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ERJ-1GEJ914C
Related LinksERJ-1G, ERJ-1GEJ914C Datasheet, Panasonic Electronic Components Distributor
ERJ-1GEJ914C Details Description
Related parts for ERJ-1GEJ914C
IC REG LDO 1.8V 5A TO263-3 datasheet.pdf
RES SMD 102 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 4.48K OHM 0.15W 0603 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeA, Stacked 2.0 8 Position Panel Mount, Through Hole datasheet.pdf
CONN RING NYLON INSUL #1/4 10PC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 25W datasheet.pdf
CABLE 37POS .100 JUMPER 12 INCH datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 62 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 10% 400VDC AXIAL datasheet.pdf
JT 26C 26#20 PIN RECP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V/3.3V 0.3A datasheet.pdf